Wydrukuj tą strone | Zamknij to okno


Co to jest URWIS TV?

URWIS TV jest projektem jedynej w Polsce dziecięcej telewizji internetowej prowadzonej przez animowane filcowe pacynki i dzieci.

Wolsztyńska Internetowa Telewizja Dziecięca powstała z myślą o najmłodszych mieszkańcach gminy Wolsztyn. Dzięki współpracy Wolsztyńskiego Domu Kultury ze szkołami podstawowymi i gimnazjalnymi URWIS TV będzie nietypowym miejscem rozwoju intelektualnego i artystycznego dzieci i młodzieży.

Twórcami, realizatorami i montażystami URWIS TV są Agata Grześkowiak i Ryszard Muzyczuk - pracownicy Wolsztyńskiego Domu Kultury. Realizacją oraz montażem programu zajmuje się również Mariusz Brychcy (www.mbv.pl). Muzykę do programu (oprócz odcinka pilotażowego) komponuje Leszek Tomiak z Wolsztyńskiego Domu Kultury.

 

Co zobaczysz w URWIS TV?

Tutaj zobaczysz co wydarzyło się dla dzieci w naszej gminie i co jeszcze czeka młodych mieszkańców Wolsztyna i okolic. Poza tym możesz dowiedzieć się wielu ciekawostek oglądając program edukacyjny Eko-URWIS, Pracowity URWIS czy też Porady dziadka Leona. Co jakiś czas wyjdziemy na ulicę Wolsztyna, aby usłyszeć Wasze zdanie na różne ważne tematy.

 

Kto może zostać reporterem lub prezenterem w URWIS TV?

Oprócz filcowych pacynek reporterem lub prezenterem URWIS TV może być każdy kto należy do szkolnej grupy reporterskiej. Jeśli w Twojej szkole istnieje taka grupa to już dziś zapisz się do niej! Jeśli szkoła nie ma takiej grupy to skrzyknij koleżanki i kolegów i z pomocą nauczyciela stwórz zespól reporterski.